Inspiratsioon

Lastetuba võiks olla eelkõige lihtne ja funktsionaalne, siis on seal ka kerge korda hoida.

Tõhusad  panipaigad

Kõrged ja kitsad, kuid mitte sügavad  kapid on lastetoas hea ja praktiline lahendus. Kitsamas ja mitte sügavas kapis on enamus asju kohe näha ja hõlpsalt leitavad—näiteks raamatud või riided ei kao selles kapis üksteise taha ära. Kitsast ja kõrget ust on lihtne avada ka väiksemal lapsel, sest männipuidust uks on kerge ja kvaliteetsed hinged avanevad ja sulguvad  vaikselt.

Samas on pika ukse keskel asuv nupp piisavalt kõrgel, mis tagab selle, et väga väike laps ust avama ei kipu/ulatu. Iga kõrge kapi sees on kaasas kinnitus, millega saab  kapi turvaliselt seina külge kinnitada.

Nurgakapi suurepärane omadus—võimalus valida ise kapi suurus ja funktsioon!

Nurgakapp on pigem riputavate riiete jaoks—kapiga on kaasas 2 puidust riidepuud, mida saab kinnitada 4 erineval kõrgusel. Vaheplaadile, millel on 3 erinevat kinnitusviisi ( all, keskel, ülal) saab paigutada suuremaid asju . Nurgakapi kõrvale paigutatavatel kitsamatel kappidel on valikus pikk uks, poolpikk uks ja sahtlitega alumine osa. Neid kappe saab nurgakapile lisada vastavalt soovile ja vajadusele–nii saad kombineerida meelepärase suurusega komplekti. Kitsaid kappe saab ühendada puitliistuga, mis võib soovi korral olla ka värviline nagu ülemine sokliliist või väike sahtlipaneel -– nii saad kapile soovi korral ka värvinüansse lisada. Samuti võid lisada juurde ka väikese värvilise vaheriiuli avatud osale, mis omakorda tõstab toa värvikust.

Voodialused sahtlid

Nutikas panipaik näiteks mänguasjadele – nii jõuab kiirelt ja lihtsalt mängima! Laps saab ise oma soovi kohaselt toas toimetada ja hiljem hõlpsalt asjad kokku koristada ja ratastel sahtlid kergelt voodi alla veeretada.

Poolkõrge voodialune on hea koht nii mängimiseks kui ka riiulite paigutamiseks.

Meisterda voodi alla mõnus pehme madratsiga pesa, seal pikutades tulevad pähe eriti head mõtted. Teisele poole voodi alla paiguta riiulid, kuhu saad panna käepäraseid asju – või tee riiulist hoopis tõeline nukumaja? Aseta kerged kardinad voodi ümber—ja ole justkui  lossis või hoopis kindluses…

Kahte ühesugust lastetuba ei ole võimalik leida – iga laps on ainulaadne ja soovib endale erilist, just talle ainuomaselt kujundatud tuba.

Rõõmsavärvilised ja lustakad lisatooted nagu nagi , nagiriiul või kell toovad tuppa elevust ja on muu hulgas ka praktilised. On puhas rõõm kui toas on mitu erivärvilist nagi seinal reas ning saad vastavalt oma tujule iga päev oma asju riputada just seda värvi nagisse, mis täna kõige sobilikum tundub. Nagi  sobib seinale, kappi on kahefunktsiooniline. Nagi külge saab tooteid riputada laialt üle ülemise osa või asetudes poolenisti avast läbi ning ka riidepuuga nagi tagant. Nagi pealis osale on võimalik pikkuses asetada soonega liist-riiul (art.9484, 9485 ), mis annab väiksemate asjadele hea asukoha. Samas on nagi kasutatav kui turvanagi, kus toepinnale asetades ja seinale kruvides hoiab kummuti kindlalt vastu seina.  Nii on  kummuti(toote) fikseerimine seina külge  vahvalt  nagi funktsiooni sisse peidetud ja ka silmale ilus vaadata.

Väike riiul nagi peal aitab sul oma joonistustest näitust korraldada või  pisikesi lemmikuid rivis hoida.

Avar põrandapind, piisav ruum ringijooksmiseks ja mänguasjavaba lauapealne on lastetoas kõige tähtsamad, nii ei jää ükski mäng mängimata.

Mugav väike laud, kus  laua pind jääb vaid joonistamiseks. Seinale laua kohale  kinnitatud nagiriiul, kus pliiatsid ja pintslid ja muu kraam on kindlalt paigas, on iga lapse unistus. Nupud nagiriiuli küljes on kui loodud selleks, et sinna veel miskit toredat riputada. Näiteks, saad oma häid “une” kaaslasi (nukud, raamatud või lemmikauto ) voodi küljes riiulis enda läheduses hoida.

Harjuta end ja oma sõpruskonda  naturaalse värvigammaga – see loob  tuppa rahuliku meeleolu

Heledamad toonid toovad ruumi rohkem avarust ja valgust. Tumedust lisa tuppa kas osaliste turvapiiretega või väiksemate sahtlipaneelidega. Mänguasjad on nii toredad ja värvilised –  loo neile mõnus rahulik ühtlane taust, siis nad on veel paremini nähtavad.  Liiga kirju elu toas võib muuta lapse rahutuks. Kui laps saab vanemaks, loobud  sa võib olla turvapiirdest või liumäest/redelist, seepärast on tore kui alguses annab see värv tema toale aktsenti. Hiljem on võimalik valida juba uusi, eakohaseid värve ja tuba saab jälle uue näo.

Olulisem sellest, kui palju on mänguasju ja mida sa omad, on lastetoas peamine rõõm mõnusast olemisest ja tegutsemislustist.

Otsige  vabadust  ja korrapära ka ruumis!
Uutel fotodel, kus ilmneb puhas ja karge stiil oleme kasutanud oma toodete juurde erinevaid eesti  kunstnikke käsitöö tooteid ja veel palju häid eesti asju. Loome lapsele hea ja inspireeriva ruumi!